Investeerimisfond Apollo Funds omandab enamusosaluse Graanul Investis

eramets, pellet, puitkütus, graanul

New Yorgi börsil noteeritud rahvusvaheline varahaldusettevõte Apollo Global Management (NYSE: APO) teatas sellel nädalal kokkuleppest, mille tulemusel omandab nende tütarettevõte Apollo Funds enamusosaluse Euroopa suurima säästlike puidupelletite tootja ja maailma ühe juhtiva biomassi ning bioenergia sektori ettevõttes AS Graanul Invest.

Graanul Investile kuulub 12 puidupelletite tootmise tehast Baltimaades ja Ameerika Ühendriikides, lisaks omab ettevõte kuute soojuse ja elektri koostootmisjaama Eestis ja Lätis ning on üks suurimaid taastuvenergia tootjaid Baltimaades. Eelmisel aastal tootis kontsern 17 protsenti Eestis toodetud rohelisest elektrist.

Puidupelleteid valmistatakse peamiselt puidujäätmetest, nagu saepuru, puiduhake ja -laastud. Lisaks kasutatakse ära metsajäätmed, mis töödeldakse pelletiteks, luues suure energiatihedusega kütteallika.

“Apollo näol on tegemist kogenud strateegilise investoriga, kes mitte ainult ei ole meie äritegevusega põhjalikult kursis, vaid mõistab ka bioenergia valdkonna keerukust ja unikaalseid väärtust loovaid võimalusi,” rääkis Graanul Investi tegevjuht ja juhatuse esimees Raul Kirjanen. “Meie tegevus on alati olnud ja on ka edaspidi suunatud ja pühendatud ülemaailmselt jätkusuutliku ja taastuva energiasüsteemi loomisele, et asendada fossiilkütused. Meie meeskond ja inimesed, samuti meie ettevõtte struktuur ja tegevused on väga väärtuslikuks vundamendiks jätkuvale kasvule koos Apolloga. Täiendav kapital ja ülemaailmne võrgustik pakuvad Graanulile ja ettevõtte töötajatele uusi rahvusvahelisi võimalusi, et üheskoos arendada edasi ettevõtte seniseid saavutusi,” lisas Kirjanen.

Tehingu lõpuleviimine sõltub monopolivastaste ja teiste tavapäraste regulatiivsete tingimuste heakskiitmisest vastavate ametkondade poolt. Pooled loodavad tehingu lõpule viia 2021. aasta jooksul.

0Shares