Erametsades kestavad sügisesed istutustööd

uuendamine, taimed

Metsaühistu:

Kui riigimetsas algas sügisene metsauuendamine alles neil päevil, siis erametsades on tööd käinud juba nädalaid. Näiteks istutatakse Võrumaa Metsaühistu korraldamisel sel sügisel rohkem kui 50 tuhat noort puud, peamiselt avajuurseid kuuse istikuid. Valgamaa Metsaühistus pannakse sügisel kasvama ligikaudu viiskümmend tuhat istikut ja maapinda on ette valmistatud 120 hektarit. Põlvamaa Metsaühistu liikmed panevad aga sel sügisel mulda peaaegu sada tuhat noort puud, maapinda valmistatakse ette 150 hektarit.

Peamiselt istutatakse kuusetaimi. Sügis sobibki paremini kuuskede istutamiseks, niiskust on piisavalt ja päike pole enam nii kuum, samuti on lihtsam taimede transport ja hoidmine.

Metsaomanike huvi kevadisteks uuendustöödeks maapinda ette valmistada on samuti suur, kuid paljudes kohtades on pinnas selleks liiga märg, masin ei pääse ilma maapinda kahjustamata ligi ja tööd tuleb edasi lükata..

Taimede ühishankeid korraldava Keskühistu Eramets vahendusel tellisid metsaühistud sügiseseks istutushooajaks 325 tuhat taime, suurema osa nendest (ligikaudu 300 000 istikut) moodustasid avajuursed kuusetaimed.

Loe käimasolevatest töödest lähemalt Metsaühistu lehelt.

0Shares