Ilmunud on ajakirja Eesti Mets sügisnumber

Trükist on ilmunud ajakirja Eesti Mets sügisnumber.

*Ehkki käes on sügis, kõneleb Eesti Mets kevad-suvisest raierahust. Kas vajalik oleks vastav seadusesäte või saaksid metsamehed ka heast tahtest kokku leppida, et lindude pesitsusperioodil metsa ei langetata. On täielik raierahu üldse vajalik? Ja kui on, siis kui pikk periood tagab lindudele kaitse.

*Viie aasta pärast ei tohi metsa langetada enam ükski harvesterijuht, kel puudub kehtiv neljanda taseme kutsetunnistus. Miks on niisugune nõue vajalik? Ja kas kutseta metsamasinistid peavad nüüd kooli minema?

*Erikute metsandusperekond on ehe näide, et metsamehegeen võiks tõesti olemas olla. Ülo, Ain, Mart, Ants, Maie ja Ursula Erik arutlevad oma või oma pereliikmete ametivalikute üle. Miks läks nii, nagu läks.

*Tänavusel erametsaliidu parimate metsamajandajate konkursi eriauhinna pälvinute sekka valiti Raplamaa Sindlivabriku OÜ juht Karl-Hendrik Lister. Vaatame, miks sai just temast pika vaatega metsakasvataja tiitli omanik.

*Biotoodete ekspert Peter Axegård räägib puidu rafineerimisest, vaatame, milliseid esemeid põdra lõualuust meisterdab Monika Hint, heidame pilgu maailma metsandustrendidele ja paljule muule põnevale.

Loe ajakirja kohta lähemalt SIIT.

 

0Shares