Oktoobri puiduenergia seminarid

Oktoober toob fookusesse puiduenergia. Juba kuu alguses tutvustatakse Tallinnas SBP puitkütuste tarneahela sertifitseerimissüsteemi. 11. oktoobril aga toimub iga-aastane seminar Puit energiaks, mis sel aastal keskendub puidupõhiste- ja puitkütuste turuvõimalustele. Sündmustest räägib lähemalt seminaride korraldaja ja SA Erametsakeskus arendusnõunik Irje Möldre:

3. oktoobril SBP seminar Tallinnas hotellis „Euroopa“ 

SBP seminar tutvustab puitkütuste tarneahela sertifitseerimissüsteemi.  Seminaril tutvustavad metsa ja puidutarneahela sertifikaate sertifitseerimisorganisatsioonid NEPCon, FSC ja PEFC. Vajadust puitkütuste sertifitseerimise järele ja nõudeid tutvustavad energiaettevõte DONG ja Kopenhaageni kommunaalettevõte HOFOR. Pelletite tarneahela sertifitseerimise kogemust Eestis jagab Purutuli OÜ. Ettekanded on eesti- ja inglise keeles. Seminarile on oodatud puitkütuste ekspordiga otse ja kaudselt seotud organisatsioonid: puitkütuste tootmis- ja müügiettevõtted, metsaomanikud ja –ühistud, teadus- ja ametiasutused.

Seminari korraldajad on SBP sekretariaat, DONG, HOFOR koostöös SA Erametsakeskusega. Seminari päevakava leiab SIIT.

11. oktoobril seminar „Puit energiaks 2017“ Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses

Traditsiooniks saanud „Puit energiaks“ seminar keskendub sel aastal puidupõhiste- ja puitkütuste turuvõimaluste tutvustamisele. Seetõttu oleme kutsunud esinema kaks väliseksperti. Euroopa Biomassi Assotsiatsiooni president Didzis Palejs teeb kokkuvõtte Läänemere piirkonna puitkütuste turgu täna ja tulevikus mõjutavatest erinevatest teguritest ja suundumustest. Fortum Bioõli ärijuht Kasperi Karhapää annab ülevaate puidupõhiste vedelate biokütuste tootmise kogemusest. Välisekspertide ettekanded on inglise keeles. Eesti energiapuidu kasutuse ressursse ja takistusi kirjeldab Riigimetsa Majandamise Keskuse puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi ning ülevaate Eesti eesistumiste mõjust puiduenergia arengule teeb Keskkonnaministeeriumi energeetikanõunik Mart Raamat. Ettekannete järel toimuvat arutelu juhib Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatuse esimees Aigar Kallas. Arutelul osalevad lisaks ettekandjatele Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist ja Statkraft Biomass Trading Senior biomassikaubanduse initsiaator Tiago Thomaz. Arutelu toimub inglise keeles.

Seminarile on oodatud puidu- ja energiasektori arengu huvilised. Seminari korraldavad koostöös SA Erametsakeskus, Riigimetsa Majandamise Keskus ning Eesti Taastuvenergia Koda.

Lisainfo ja registreerumine aadressil eramets.ee/seminar.

 

0Shares