Seminaril „Puit energiaks 2015“ arutatakse puitkütuse kasutamise perspektiive

Pilt puudub

2015_Seminari_pais_w1000 (3)

Täna, 16. septembril toimub hotellis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn (Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4) seminar „Puit energiaks 2015“. Seminari korraldajad on Erametsakeskus, RMK ja Taastuvenergia Koda.

Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun selgitas, et tarbijale on puitkütuse kasutamisest väga otsene kasu. „Praktika on näidanud seda, et kütteõli kasutamisest loobumisel, selle asendamisel puitkütusega võivad küttearved väheneda koguni kolmandiku võrra.“ Puitkütuse kasutamisest võidab kogu kohalik piirkond. „Kui kütame maagaasiga, läheb raha idanaabri juurde, kui kasutame puitu, siis jääb raha kohalikku regiooni ja inimesed saavad tööd kodupiirkonnas.“

„Viimasel ajal süveneb tendents, et see osa metsast, mida väheväärtuslikuks nimetatakse, on kasutusest välja jäämas,“ ütles RMK puiduturustusosakonna juhataja. Metsakasutuses oleme jõudnud 10 milj m3 tasemele, kuid mitu miljonit m3 metsa jääb igal aastal kasutamata. Kaubi lisas, et eelkõige valitseb ülepakkumine madalakvaliteedilise puidu osas. „Metsaomanikul on keeruline oma metsa ühtlaselt majandada, kui üks osa puidust omab pidevalt nõudlust ja teine osa ei oma.“

„Biomassil on oluline koht Eesti taastuvenergeetikas,“ ütles Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist.

„Meil on biomassi piisavalt selleks, et katta 1/3 Eesti energiavajadusest,“ lisas ta. Tammist märkis, et biomassi kasutamist saab eelkõige soodustada läbi regulatsioonide. Juba aastaid ootavad vastuvõtmist elektrituru- ja kaugkütteseadus.

Seminaril keskendume puiduenergia kasutamise perspektiividele. Teema on oluline kliimamuutustest tulenevate riskide, kütuste tarnekindluse ja hinnakõikumiste kontekstis ning ülemaailmse konkurentsi tõttu energiaallikate pärast.

Puitkütuse kui kodumaise taastuva ressursi kasutamine aitab vähendada sõltuvust energiakandjate impordist ning luua maapiirkondades töökohti. Kuna madalakvaliteedilise puidu kasutamisest energia tootmisel võidavad nii tarbijad, metsaomanikud kui ka riik tervikuna, on energiapoliitika kujundamise osapooled otsinud pidevalt võimalusi, et keskkonnasõbraliku kütuse varumist ja kasutamist hoogustada.

Seminari päevakava leiate siit: (https://www.eramets.ee/seminar/). Seminari ettekannetega saate tutvuda SIIN

 

0Shares